Tihtipeale läheme poodi siis, kui on paha tuju või väsimus. Nii teeme palju mõtlematuid oste või langeme hoopis kaupluste sooduspakkumiste küüsi. Tänu nendele nippidele väldid emotsioonioste ja hoiad kopsaka summa raha kokku.

Tee eelarve ja pea sellest kinni
Õnneks on palju häid mobiilirakendusi, mis aitavad sul oma eelarve koostada ja seda kontrolli all hoida. Muidugi võid teha ka arvutisse tabeli või kirjutada märkmikusse oma eelarve. Kuu lõpus löö kõik kulud kokku ja vaata, kuhu kõige rohkem raha kulus ning millelt saaksid kokku hoida.

Luba endal natukene kulutada
Jah, eelarvest kinni pidamine on oluline, aga vahel peab endale lubama ka miskit meelepärast, et vältida stressi. Oluline on märkida eelarves eraldi summa, mis jääb kulutamiseks. Ole tähelepanelik, et see summa oleks sulle jõukohane.

Ole oma ostus kindel
Kui oled leidnud midagi, mida soovid osta, lase oma soovil natukene settida. Nagu öeldakse: tark ei torma! Kui ööpäeva möödudes tunned, et tahad ikka seda ostu teha, siis järelikult on sule seda asja tõesti vaja.

Ära liitu kaupluste meililistidega
Poed armastavad saata meile sooduspakkumisi ja pakkuda vahel juurde isegi tasuta kojutoomist. Sellised pakkumised tunduvad meile ahvatlevad ja kipume nende õnge minema. Nii teeme palju mittevajalikke oste, sest pakkumine tundub nii soodne ja boonusena tuuakse see veel tasuta koju kätte.

Ära poodle, kui sul on kehv tuju
Tundes kurbust, kipume oma tuju parandama asjade ostmisega. See on petlik! Tunned peale uue asja ostmist end hetkeks rõõmsamalt, aga tegelikult see su probleeme ei lahenda.

Võta keegi ostureisile kaasa
Kui sul on kelleltki küsida head nõu, siis jääb ilmselt palju emotsioonioste tegemata. Võta näiteks õde, vend või mõni hea sõber poodlema kaasa.

Võta ainult teatud summa raha poodi kaasa
Kui sul ei ole üleliia raha poodi minnes kaasas, ei saa ka liiga palju kulutada ja mittevajalikke asju osta.

Lõpeta võrdlemine
Tihtipeale kipume võrdlema ja ihaldama neid asju, mis teistel on, aga meil ei ole. Mõista, et sul ei pea olema kõiki neid asju, mis teistel on. Mõtle põhjalikult läbi, mida sul päriselt vaja on.

Pea oma eesmärke meeles
Kui kipud tegema emotsioonioste, siis tuleta meelde oma suuremaid eesmärke, näiteks laenu tagasimaksmine, remont kodus või uude autosse investeerimine.

Tee poodi minnes plaan
Enne poodi minekut tee alati kindel plaan, kellele ja mida sul osta on vaja. Heaks variandiks on põhjalik nimekiri.

 

Koduleht, logo, graafiline disain - Niine Kodulehed!